Svazková mateřská škola VENKOV
mravenecberuška včelka

Webové stránky se upravují.

beruška beruška včelka mravenec

Edukativně stimulační skupinky

EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY (ESS)

ESS je program, ve kterém se snažíme o systematický rozvoj předškolních dětí, a je určen pouze pro předškolní děti. Hravou formou rozvíjíme schopnosti a dovednosti důležité pro zvládání budoucího čtení, psaní, počítání. Skupinky pomáhají dětem zvykat si pracovat v kolektivu, soustředit se na činnost, učí se trpělivosti.

V programu se postupuje od jednoduššího ke složitějšímu, od snadnějšího ke složitějšímu.

Ve skupinkách se dotýkáme několika oblastí, které jsou důležité, aby se děti naučily bez problémů číst, psát a počítat.

Jsou to:

• jemná motorika, grafomotorika
  • zrakové vnímání
  • prostorová orientace
  • základní matematické představy
  • řeč, myšlení
  • sluchové vnímání

ESS jsou rozděleny do 10 lekcí, každá lekce trvá asi 1 hodinu.

S dítětem je vždy přítomen jeden z rodičů.

Přítomnost rodiče ve výuce je velmi důležitá. Získá tak motivaci, rady a náměty pro práci s dítětem, vidí dítě při práci a má možnost srovnání s ostatními, naučí se s dítětem lépe komunikovat, spolupracovat, stává se pomocníkem svému dítěti a v neposlední řadě s ním tak stráví více společných chvil.

Skupinky probíhají pravidelně 1x14 dní od podzimu do jara.

DOMÁCÍ ÚKOLY - Informace k pracovním listům

KRESLENÍ PŘED PSANÍM - POKYNY K DOMÁCÍM ÚKOLŮM (1.25 MB)

SLUCHOVÉ VNÍMÁNÍ - POKYNY K DOMÁCÍM ÚKOLŮM (1.65 MB)

Partnerské obce