Mateřská škola Železné

NĚCO O NAŠÍ ŠKOLCE...

Svazková mateřská škola VENKOV – pracoviště Železné je nově otevřenou mateřskou školou od 1. 9. 2019. Je spádovou mateřskou školou pro děti z obcí Bukovice, Hluboké Dvory, Rohozec, Šerkovice, Unín a Železné.

Mateřská škola je dvoupatrová budova, která splňuje všechny podmínky moderního školského zařízení. Mateřská škola má dvě třídy. Kapacita jedné třídy je 27 dětí. V prvním patře budovy se nachází sběrná třída, Včeličky“, v druhém třída, Mravenečci“. Škola má v každém patře ložnici, hernu, šatnu, umývárnu se záchody a sprchou a také výdejnu stravy. Strava je dovážena z kuchyně ZŠ a MŠ Dolní Loučky.

V mateřské škole působí osm zaměstnanců – ředitelka mateřské školy, tři učitelky, dvě asistentky pedagoga a dvě školnice, které jsou zároveň pracovnice pro výdej stravy.

Mateřská škola leží v krásném prostředí, přímo u lesa, který je ideálním místem pro poučné přírodovědné vycházky dětí. Přímo naproti mateřské škole se nachází obecní hřiště a nově zbudované multifunkční hřiště s umělým povrchem, které má mateřská škola k dispozici pro pobyt venku. Okolí mateřské školy je charakteristické krásnou a klidnou přírodou.

Na jaře 2020 bylo nově vybudováno přírodní dětské hřiště na pozemkách mateřské školy. Hřiště obsahuje různé herní prvky.

Děti jsou do naší mateřské školy přiváženy zákonnými zástupci převážně osobním automobilem. Nedaleko mateřské školy je autobusová zastávka.