Obsah

Vyšetření zraku dětí

Typ: ostatní
informace pro zájemce

Vážení rodiče,

ve Vaší mateřské škole se uskuteční vyšetření zraku dětí pomocí speciální diagnostické videokamery v rámci projektu "Koukají na nás správně?". Vyšetření je spolehlivé, rychlé a zcela bezpečné. Děti vnímají vyšetření jako hru, neboť se uskutečňuje v klidném a známém prostředí mateřské školy. Běžné vyšetření zraku u dětských lékařů v rámci preventivních prohlídek dioptrické vady často neodhalí. Včasným vyšetřením zraku máte možnost ochránit své dítě před vznikem pozdějších komplikací.

Proč nechat vyšetřit dítě přístrojem Plusoptix?

✓ Přístroj Plusoptix umožňuje měřit oční vady u dětí již od 6 měsíců. Čím dříve je u dětí oční vada zjištěna a včas korigována, tím vyšší je pravděpodobnost jejího úspěšného vyléčení.

Velký podíl na vzniku dioptrických očních vad včetně šilhání a tupozrakosti má rovněž dědičnost. V případě výskytu očních vad v rodině u rodičů nebo prarodičů se doporučuje nechat dítěti zrak pravidelně kontrolovat, protože jakákoliv komplikace může zrak při zanedbání léčby značně poškodit.

Jedním z důsledků nezjištěné a neléčené vady zraku u dětí je riziko vzniku úrazu. Projekt preventivního screeningového vyšetření zraku svým posláním naplňuje cíle Národního akčního plánu prevence dětských úrazů Ministerstva zdravotnictví ČR.

VYŠETŘENÍ ZRAKU DĚTÍ PROBĚHNE VE ČTVRTEK 16. 12. 2021 OD 10 HODIN V MŠ.

Děti, které budou ten den ve školce, odvedou k vyšetření paní učitelky.

Podle informací z letáčku bude možné nechat vyšetřit zrak i malému sourozenci (podle aktuální situace). Bližší informace se dozvíte v předstihu.

Pokud máte o toto vyšetření zájem, týden před vyšetřením se zapíšete do tabulky  v šatně u VČELIČEK.

Informační letáčky máte v šatně nad poličkou svého dítěte.


Vytvořeno: 24. 11. 2021
Poslední aktualizace: 24. 11. 2021 13:08
Autor: Správce Webu